od Fanów

Listy

Witam Nazywam się Anna …… mam 54 lata jestem fanką piosenek Seweryna Krajewskiego od zawsze. Jego piosenki to moje dzieciństwo, pierwsza miłość, szalone zabawy. Towarzyszyły mi od zawsze. Prezentem jaki dostałam od swojego pierwszego chłopaka na urodziny była płyta z piosenkami Czerwonych Gitar.

Słowa ich piosenek były niczym plaster miodu na rosterki życia codziennego.
Zawsze mnie wspierały i pomagały zmagać się z trudnościami, niełatwego życia.
Smutne oczy Anny Marii to moje oczy patrzące w dal i oczekujące lepszego jutra.
Tak wiele siebie widziałam w słowach śpiewanych przez Czerwone Gitary.
Byli ze mną w dniu 18 urodzin, ślubu, i teraz są codziennie, chociaż często siadam już na ławeczce, Swoje 10 minut wykorzystałam, I jestem tą kobietą króra smutki topi w czarnej kawie. Ale jeszcze jest przedemną wszystko, moje marzenia. Byłam tylko raz w Opolu na koncercie gdzie grały Czerwone Gitary, Pamiętam ten dzień do dziś, na samą myśl serce się cieszy. Publiczność nie chciała ich wypuścić, dopiero zgaszone światła zmusiły nas do wyjścia. Tyle wspomnień i ważnych chwil z mojego życia wiąże się z tym zespołem, że chociaż nie znałam ich osobiście, są dlamnie jak najbliższe osoby. Jednym z moich marzeń było i jest od zawsze otrzymanie dedykacji od Pana, Panie Sewerynie.

Czekam z niecierpliwością na książkę o Panu i Pańskich Kolegach, Z pewnością ją kupię.

Życzę powodzenia, i dużo , dużo zdrowia.

Wspaniale, że istnieje Pańska Fundacja

Witam – w maju 1964 roku, czyli dokładnie 50 lat temu Seweryn Krajewski pierwszy raz nagrał swój utwór dla radia. Była to piosenka „Nad morzem” z własną muzyką i słowami, nagrana z zespołem Pięciolinie dla Rozgłośni Polskiego Radia w Gdańsku. Ciekawa jestem czy pan Seweryn, wówczas 17-letni zdawał sobie sprawę z tego, że rozpoczyna swą wieloletnią karierę?

SK…naturalnie że nie…nie chodziło o karierę …chodziło o możliwość muzykowania w tak nowoczesny wówczas sposób.

Czy był dumny słysząc siebie w radiu, czy może rodzina bardziej to przeżywała niż on sam?

SK…Duma nie wchodziła w grę. To było dla mnie coś ważniejszego a mianowicie nowe przeżycie artystyczne.

Jaki wtedy był układ pomiędzy rozgłośniami radiowymi a wykonawcami – czy radio płaciłło zespołom za nagraną piosenkę, czy wprost przeciwnie – to zespół musiał zapłacić za możliwość nagrania w studiu radiowym?

SK…Wtedy nie wchodziły w grę żadne pieniądze z obu stron. Ze strony radia to było uhonorowanie popularnego zespołu.

Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego – fanka Mariola

Witam serdecznie!
Jeszcze raz bardzo chciałbym podziękować za tak wspaniały prezent noworoczny. Przyznam się szczerze, że to był bardzo wyjątkowy w moim życiu. Chyba nawet w moich marzeniach nie był osiągalny. Czuje się bardzo wyróżniona – chylę głowę i oddaje wielki szacunek dla wybitnego mistrza muzyki i słowa.

Zgodnie z obietnicą w załącznikach dołączam skany z mojego albumu . Są to tylko niektóre wybrane zdjęcia.

Teresa A.

Witam serdecznie!
Pragnę za Państwa pośrednictwem złożyć najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla p. Seweryna, który od lat młodości jest dla mnie idolem i jest dla mnie wyjątkowym. A dlaczego bo:

„Są chwile, które w pamięci zostają
i choć czas mija, one pozostają.
Są też osoby raz poznane,
które bywają niezapomniane”

Są ludzie, dzięki którym niebo jest piękniejsze.
Istnieją w naszym codziennym życiu
i już na zawsze pozostawiają ciepły ślad w sercu.

Dołączam w załącznikach życzenia wraz z wiązanką kwiatów.

Jeszcze raz gorąco i urodzinowo pozdrawiam

Fanka – Teresa A.

Panie Sewerynie z okazji Pana Urodzin i Imienin życzę dużo zdrowia i muzycznych pomysłów. Jestem Pana wierną fanką od 40 już lat, sama mam 53 lata i jestem niepelnosprawna. Wiele razy spotkaliśmy się na koncertach, a raz udało mi się spotkać Pana w Michalinie….

Jestem z Rawicza, gdzie też był Pan z koncertem. Gorąco pozdrawiam i czekam na kolejne płyty z Pana wspaniałą muzyką i piosenkami.

Urszula G.-S.

Drogi Panie Sewerynie. Przepraszam – ośmieliłam się napisać a powód zwyczajny. Dzień Imienin. Życzę Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju, miłości i wielu jeszcze przepieknych cudownych utworów jakie zawdzięczamy my skromni fani, słuchacze.

Wielbicielka Pana głosu, oj wszystkiego, całej osobowości.

Anna K.

Witam serdecznie. Na samym początku mojego listu chciałabym złożyć wraz z rodzinką życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dużo zdrówka i pomyślności i oby ten rok był jeszcze lepszy niż ten poprzedni. Mam na imię Kasia i mam 40 lat.Pisze tą prośbę ze względu na mojego męża Jarka. Ale do rzeczy: Jarek zbiera autografy kupe lat lecz niedawno stracił po wielu latach prace i nie stać nas na wyjazdy poza miasto ze względów finansowych i zdobycie autografu osobiście więc zostaje mi tylko droga korespondencji. Jarek w lutym obchodzi 41 urodziny więc tak sobie pomyslałam żeby zrobić mu radość na te jego urodziny i poprosić o autograf z dedykacją. Oczywiście jak można, może być na zdjęciu lub na zwykłej kartce, wiem o tym że bardzo by chciał żeby Pana autograf zagościł w jego kolekcji i będzie to dla niego od Pana i odemnie ogromny prezent.

Serdecznie pozdrawiam Kasia z rodziną.

Szanowni Państwo,

W archiwum jednej ze stron internetowych przeczytałem materiał z lipca 2002 roku, w którym była informacja o koncercie z udziałem p. Seweryna. Cytuję:
„W sobotę, 27 lipca 2002, w sopockiej Operze Leśnej Seweryn Krajewski zaśpiewał wraz z trzema polskimi tenorami – Pawłem Skałuba, Dariuszem Stachura i Adamem Zdunikowskim. Koncert zgromadził tłumy. Wielbiciele talentu lidera „Czerwonych gitar” wymusili na swoim idolu wielokrotne bisy. Koncert dał możliwość wręczenia Sewerynowi Krajewskiemu honorowego obywatelstwa Sopotu, przyznanego w zeszłym roku z okazji stulecia miasta.” [29 lipca 2002]

W związku z powyższym, pytam, czy istnieje materiał wideo z tego koncertu? Jeśli tak, czy jest możliwe zamieszczenie go na stronie Fundacji?

Z poważaniem
Arkadiusz T.

Odp: Szukamy materiałów filmowych z tego koncertu. Jeśli dotrzemy do takowych, to oczywiście zamieścimy je na naszej stronie.

Witam! Czy Pan Seweryn Krajewski prowadzi jakeś trasy koncertowe? Czy są przewidziane jakieś występy na ten rok? Z góry dziękuję za odpowiedź 😉

Odp: Pan Seweryn na razie nie planuje występów, ponieważ pracuje nad muzyką filmową oraz utworami dla innych wykonawców.

Słodka niespodzianka od mamy Elżbiety Kotulskiej dla Pana Tomasza z okazji urodzin…